הדרך הכי קצרה ומהירה (להתעלם מכל מה שלא חשוב חלק 2) – תחרות מקומית בקדימה, 7.9.12

"מפה שהוכנה על בסיס ענן נקודות לייזר שאפשר יצירת קווי גובה במרווחים של 1 מטר (התלהבות מוגזמת)" -זיו נוימן
הפרש קווי גובה של 1 מטר. 1 מטר. רמת פירוט כזאת של קווי גובה לא נראתה מעולם בארץ. בחו"ל הייתי קרוב מאוד לזה כאשר בהונגריה המפות היו בהפרש קווי גובה של 2 מטר. הדבר שהיה הכי זכור לי הוא שמה שהיה נראה כגבעה אימתנית הייתה ערמת חול מסכנה בגובה נמוך. לכן, המחשבה בראש הייתה: "אל תחפש משהו ספציפי – לך על מגמת כיוון". בדומה לשבוע שעבר במוחרקה, הדגשתי לעצמי להתעלם מכל קו גובה בודד, אלא להתייחס אליהם כמגמה.
ההתרגשות גברה עם ההגעה ליער – זיו קידם בצורה יפה מאוד את המפה, והבטיח חוויה אחרת. לא התאכזבתי. אך ההרגשה הייתה כפי שתואר בציטוט – "התלהבות מוגזמת". ניגש לעניין.

זינוק לתחנה ראשונה מזמן לג ארוך לא פשוט – התחנה באמצע השטח והירידה לא הכי ברורה. אך הצפרדע יותר קלה לבליעה מאשר היה נראה – השטח מהיר לאללה, וקל מאוד לזהות את מגמת הירידה לתחנה. מצליח לתפוס את רפי שיצא דקה לפני. תחנה 2 קצת יותר מסובכת, וזיכרונות מניווט הלילה של אוגוסט צפים ואני נזכר בשיטוטיי ביער בחושך. יותר נחמד כשזה מפורט. תחנות 2,3,4,5 עוברות בקלות ואני נכנס לקצב. בתחנה 6 מתלהב על זה שברחתי לרפי ומצליח לטעות כשאני יוצא לא נכון לשביל. קולט את זה מהר ומתקן – אבל רפי כבר תפס אותי בחזרה. לג ארוך ל-7 וטעות כשאר אני מגיע ל-26 בטעות. מזהה את הבעיה ומתקן מהר. ממשיך בקצב סבבה אבל מרגיש את החום משפיע עליי. חום + חוסר במים = מתכון לאסון. מתחיל לדשדש בדרך ללופ 12-16. הולך ורץ לסירוגין כאשר הניווט העדין הוא לא הבעיה. הבעיה הייתה שהתעקשתי על השבילים אך הקו הישר בשטח היה הרבה יותר מהיר ונוח לריצה. ל-17 אני עושה את אותה טעות ורץ מהכביש. נווט אחר שרץ מהשטח עוקף אותי. ממשיך עד ל-21 ומבין שהלגים הארוכים עוד לפני. העייפות בשיא. 22-24 עוברות בקלות אבל ב-25 מעיין טעות מוזרה כשסטיתי מהקו הישר אבל בעזרת נדב גינוסר מצליח לתקן. 26-28 זה כבר לא בעיה. מגיע לסיום והנה עוד ניווט נגמר.

מסקנות מהניווט:
-שטח לפעמים יותר מהיר משביל. לא צחוק.
-לנסות לשמור על קצב אחיד ולא לשנות מקצבים בטירוף.
-יותר עבודת מצפן וריצה על הקו האדום.
-קדימה לעונה החדשה!

פוסט זה פורסם בקטגוריה 2012-2013, Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s