עם הפנים למספר 9 – סיכום עונת הניווטים 2012 – 2013

לפני כחודש וחצי תמה לה עונה נוספת של ניווטים, זאת עונת הניווטים השמינית שלי, שמונה שנים מאז החוג של גיורא כהן ברמות השבים בו נחשפתי לספורט המדהים הזה.
השנה הזאת הייתה עם עליות ומורדות, ניווטים מוצלחים ומוצלחים פחות והרבה דברים שכדאי להתייחס אליהם. צריך לזכור שכל השנה הייתי בשנת שירות (ועוד אזכיר את זה בהמשך הפוסט).אני אנסה לתמצת את העונה האחרונה בכך שאעבור על הניווטים היותר קריטיים השנה, והדברים היותר חשובים שהיו השנה: (לחיצה על הכותרת תעביר אתכם לבלוג המפורט יותר)
לילה בפרדס – ניווט לילה בצור משה

החצי הראשון של השנה התחיל בפרדסים של צור משה, ניווט לילה היחיד בסדרה של שלוש שבאמת יצא לפועל עקב ההכשה הלא נעימה של ענת מאיר. בדיקה ראשונה של הכושר מראה כי אני במצב סביר, אבל טעות קריטית בתחנה 3 דוחקת אותי אחורה בטבלה.
להתעלם מכל מה שלא חשוב – תחרות מקומית במוחרקה
ניווט קווי גובה בצורה קצת שונה ממה שאני מכיר זורק אותי לאתגר לא פשוט בעיקר כשאחת התחנות היא פריט נוף לא אמיתי (קו גובה!!! תחנה 8!!!) תבליט גס ועליות חדות מביאות לתוצאה סבירה אבל לא הכי טובה שיכולתי. בדיוק אני אחרי שבועיים של עבודה פיזית קשה בבננות.
הדרך הכי קצרה ומהירה (להתעלם מכל מה שלא חשוב חלק 2) – תחרות מקומית בקדימה
ניווט מקומי בקדימה בחום מטורף דורש אתגר דומה כמו במוחרקה של ניווט עדין בין גבעות מאוד קטנות ממה שאני מצפה. הכושר הסביר שלי עוזר לשרוד אבל כמה טעויות נוראיות מביאות לתוצאה נמוכה ממה שציפיתי.
ידע זה כוח (וכושר גם) – תחרות מקומית בגימזו
ניווט מקומי בגימזו מוכיח לי שלנווט אני יודע ולרוץ קצת יותר קשה לי. הירידה בכושר מאז תחילת השנת שירות מורגשת וזה לא סימן טוב לבאות.
למה לי לקחת ללב? – תחרות מקומית במעלול
כושר בתחתית בשטח כל כך פיזי מביא לאחד הניווטים שאני אזכור לרעה. מסלול מאוד לא מתחשב מבחינת טיפוס, בחום פסיכי של 38 מעלות ואני בקושי מסיים את המסלול
הכנס כותרת מתאימה לניווט זה – תחרות מקומית בעין דור
ניווט הרבה יותר טוב ממה שהיה יום לפני כן. עדיין חם אבל אני כן מצליח לרוץ טוב עד הלג הארוך. משם נפילה ארוכה עקב כושר. שוב.
אל תאמר יהיה בסדר – תחרות ארצית באילניה
עונת הניווטים נפתחת בניווט בינוני למדי. אמנם לא מתברבר אבל המסלול מאוד פיזי ולא דורש יותר מדי בחירת ציר. יוצא בהרגשה מחורבנת מהיער עקב ניווט לא מוצלח למדי.
זינוק בעלייה – תחרות ניווט בטכניון
כאילו כדי להעליב, תחרות ספרינט תלולה מאוד שמהווה לי אתגר לא קל בכלל. מצליח להתמודד איתו בצורה נאה ומסיים במיקום יותר טוב ממה שציפיתי. אז אולי המצב לא כזה רע.
רק אני וכל הטבע הזה מסביב – אליפות המרחק הקצר בנחשונים
הניווט השנתי שאני מארגן הפעם, והפעם בתור מתכנן ובודק תחנות. לנווט לבד ביער בשקט שלי, בקצב שלי לא היה יכול להיות יותר כיף מזה…
גם לבחור צריך לדעת – תחרות מקומית בתל חדיד לזכר טל גרוסמן
תחרות סקור הזויה בכמות השינויים שעשיתי עם שחצנות יתרה מדי בסיום הביאה לתוצאה סבירה יותר ממה שציפיתי אחרי כל הטעויות בדרך… מאוד מצניע מבחינת כושר.
לאן זה? – תחרות ארצית בבית קשת דרום
תחרות ארצית שנייה, והרבה יותר מהנה מהקודמת שלה. אמנם הכושר שלי לא משהו אבל בחירות ציר נבונות בלגים הארוכים ומזל טוב בתחנה 9 מביאים לתוצאה לא רעה בכלל בשטח שבד"כ אני לא נהנה בו אבל הפעם מאוד מאוד נהנתי.
אומנות הריצה בדוך (וגם: איך זה מרגיש ליפול מהמפה) – תחרות ניווט בגן הזאולוגי
ניווט ספרינט בקצב מהיר בשטח מהיר ואני מצליח לעשות קצב טוב, אבל ברגע האחרון טועה בגדול ויוצא מהמפה. מסיים בשליש העליון, אבל נמוך יותר ממה שציפיתי. כעוס על עצמי הולך לארגן את אליפות הנגב.
Feel The Magic – אימון ניווט ביער קדימה

כתיקון לתחרות הקודמת, הפעם נעים לרוץ, והשטח מדהים. ניווט ראשון השנה שאני מרגיש זורם בו ומצליח לרוץ מהר מהר. ההכנה לאליפות מתחילה ברגל ימין.
פיקאסו אני כבר לא אהיה – תחרות ניווט מקומית במגידו
בתור מארגן השנה בשטח שטח 3, מחליט לנווט בלבד הפעם ולמעשה לעשות תיקון עוול לאימון עתיק מלפני שנים. מצליח לעשות ניווט לא רע בכלל עם מפה מצוירת ולהשאיר לי זיכרון טוב מהאימון הזה.
השילוב הראוי – תחרות מקומית באלונים, ט"ו בשבט
ניווט חורפי בלי טיפוס מורגש ע"י נרי. הפסקה נחמדה מאוד מניווטי החול שמסביב לאליפות. קיבוץ מבלבל מאוד מאוד עם יער לא פשוט מהווה ניווט נפלא. מקנח בניווט במושב.
לא מהר אבל גם לא רע (הכנה לאליפות ישראל – חלק 1) – תחרות מקומית בקיסריה
קיסריה, שטח נפלא שתמיד כיף לחזור אליו. ניווט ארוך יותר ממה שאני רגיל, אבל כיף ומהנה למדי, אבל מראה לי מראה לא קלה… הכושר שלי לא משהו בכלל בכלל עם הפנים לאליפות
לא מהר אבל יותר טוב (הכנה לאליפות ישראל חלק 2) – תחרות מקומית במאגרי מנשה דרום
ניווט יותר קליל מקיסריה מבחינת אורך. מצליח לרוץ בקצב אחיד ולא לטעות יותר מדי. אופטימיות זהירה בהתקרבות לאליפות.
קומדיה טראגית של טעויות (או: איך לא שומרים על פוקוס) – תחרות ארצית במאגרי מנשה צפון, אליפות ישראל יום 1
מה שהבטחתי לעצמי כניווט של השנה הופך להיות פיאסקו של 4 טעויות מאסיביות בכמה תחנות ולמעשה לאחד הניווטים הפחות טובים של השנה. אכזבה לקראת היום השני. מבואס לאללה חוזר הביתה. גם מפסיד משהו מהשנת שירות וגם לא מצליח להתרכז כמו שצריך.
יותר כמו חוני המקלל – תחרות ארצית בחוני המעגל, אליפות ישראל יום 2

ניווט פיזי כפי שצ'יזיק הבטיח לא היה חריג בנוף. מבאס לסיים ככה אליפות בטיפוס כזה משמעותי.
מקווה שהחצי השני של העונה יהיה יותר מוצלח.
כזה מדויק עוד לא הייתי – תחרות ארצית בתל עזקה לזכר תמיד מסד
בניגוד לכל השנה, זה הניווט הכי טוב שהיה לי מזה הרבה זמן עם כמעט אפס טעויות וקצב זורם לאורך כל הניווט. חבל שזה לא קרה במאגרים, אבל עם חיוך עצום על הפרצוף ומקום רביעי בקטגוריה אני חוזר הביתה מרוצה מתמיד.
כל הזמן שבעולם – מרתון הרים 16 שעות לוזית.
המרתון הכי ארוך עד כה שעברתי עם נרי ואח שלה. חוויה לא מהעולם הזה וקשה לסכם במשפט. כשיהיה לי כל הGPS השלמה תתבצע…
בדוך או בסיבוב? (צריך לרוץ מהר – סיבוב 2) – תחרות ארצית ביער המלאכים דרום
ניווט פיזי יותר מהרגיל, גם באורך וגם בטיפוס. חושב שהניווט זורם ומגלה בסוף שהיה איטי יותר מתמיד. לא מתלהב ומחכה לסוף הגדול באודם.
לנווט לבד – תחרות ארצית ביער אודם
ניווט ארצי אחרון לשנה, ארוך וקשה כפי שהיער דורש. לא מצליח לרוץ מהר ועושה תוצאה בינונית למדי. אבל לראשונה נעים לנווט שם.
לנווט מהר לבד – תחרות השליחים ביער אודם
סיום מפוצץ לעונה הזאת עם ניווט שהלך כמעט חלק לגמרי (פלאשבק לתל עזקה). קצב טוב, כמעט 0 טעויות ושמחה בלב כשאני חוזר הביתה מהניווט הנהדר הזה.
הנווט והשיבוטה – תחרות מקומית בספארי, לזכר זיו בלאלי
הניווט השנתי בספארי, הפעם עם הקומונה שנהנת מאוד מניווט שלראשונה הם נתקלים בו. לי אישית היה ניווט לא רע בכלל בקצב גבוה משאר השנה. וואסח.
לרוץ על אדים – תחרות סיום העונה במכון ויצמן
ניווט ספרינט מורכב מהרגיל ואני על מינוס שעות שינה הוביל לקצב סבבה, אבל טעויות מטופשות בחלק מהלגים. אחלה סיום לעונה הזאת.
——————————————————————————————————–
אפשר לסכם את העונה הזאת בדרכים רבות אבל אני אסכם כך: היה כיף טילים, ואני מקווה שהעונה הבאה תהיה הרבה יותר מוצלחת. אני מתגייס לצבא השנה, אבל יש לי הרגשה שהשיר הזה של דניאל בניווט לא עומד להסתיים בקרוב בכלל… קדימה עונה 9!

פוסט זה פורסם בקטגוריה 2012-2013, Uncategorized, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s