הזדמנות שנייה לגאולה – תחרות ארצית במאגרי מנשה צפון 25.1.14

הקדמה: שנה שעברה, כאשר מיפו את השטח המדהים הזה מחדש, חיכיתי בקוצר רוח לתחרות הזאת. הגיעה אליפות ישראל, וכל מה שעשיתי היה להתברבר. יצאתי עם טעם לא טוב וחיכיתי להזדמנות שנייה כדי לכפר על טעויות העבר. מי שרוצה להיזכר מה היה שנה שעברה, בבקשה. המחשבה בראש הייתה: תתרכז על מנת לא לחוות שוב את השטח כמו שנה שעברה. תתחיל לאט, ותיכנס טוב לשטח.

מאגרימנשהצפוןציר

עם שמחה בלב וחיוך על הפנים יצאתי למסלול. מתחיל לאט כמו שהבטחתי לעצמי ומזהה את הכול בדרך. תחנה ראשונה עוברת טוב ואני מחייך לעצמי שככה מתחילים ניווט. לג ארוך ל-2 דורש ריכוז רוב הדרך, אך מי שקרא את הבלוג של שנה שעברה יודע כמה הסתובבתי אז ליד קבוצת העצים הזאת. עובר דרך העץ הענק, תחנה 11, 8 ומשם כבר קל לראות את העצים ולכן מגיע בדיוק. 3 באזור האקליפטוסים הכיף והמוכר, עובר דרך המים (חם מאוד ומתיש בחול) ומשם בעזרת מצפן וקריאה נכונה של המפה מגיע ליד התחנה אך לא רואה אותה. מבין שהיא כנראה טיפה יותר בפנים ומוצא אותה. 4 אמנם קרובה אך זה לג טריקי מאוד. מזהה את העצים ומפספס במעט אך מסתכל אחורה וקולט אותה (לא מחשיב את זה כאיבוד זמן). ל-5 משתדל לזהות כמה שיותר דברים בדרך. עד כה ניווט טוב.

ל-6 חוזרים לשטח הקשה. מחליט להקיף ממזרח ושם אני חווה רגע של הארה ניווטית. פתאום, הכול מסתדר לי מול העיניים וידעתי בדיוק לאן לרוץ ואיפה התחנה אמורה להיות. אך כדי להכעיס לתחנה 7, מפספס את הכניסה הנכונה בסבך ומוצא את עצמי מקיף. לפחות תפסתי מהר איפה אני והמשכתי לרוץ בקצב טוב אפילו שהארכתי את הדרך יותר מדי. את 8 מכיר מהדרך ל-2, ומוצא בקלות. ל-9 מגיע קרוב אבל לא בטוח איפה אני. קולט את תחנה 10 (חשבתי שהיא 10), ומוודא. ברגע שיודע שזאת התחנה אני יודע בדיוק איפה 9 אמורה להיות, ומשם זה קלי קלות חזרה ל-10. את 11 אני מכיר ממקודם, אבל אומר שאם אני אתברבר יש את העץ הגדול שקרוב לתחנה. אבל בכל זאת, מגיע ל-11 בלי טעות (אולי הייתי יכול לבחור ציר מעט יותר מוצלח).

בדרך ל-12 מקלל את השבילים הטובעניים ולכן מחליט לרוץ דרך השטח. מוצא די בקלות את התחנה ורץ למים לפני 13 (כבר אמרתי שחם?). ל-14 מפספס מעט ימינה, וכמו כן ביציאה מ-14 רץ ימינה מדי אבל קולט מה הטעות שלי ומתקן מהר. ל-15 אני יוצא בלי תוכנית ממשית אבל אני מצליח להתאפס ברגע שאני מזהה את הסינגל לפני התחנה. מהעיקול זה שטויות בדרך לתחנה. ל-16 מזהה את הסבך הגדול מרחוק ומשם מחפש את הכניסה הנכונה. מתחרה שתפס אותי סוטה מזרחה לכניסה הלא נכונה ואני מנצל את זה כדי לברוח לו. מוצא מהר את 16 ול-17 דרך הירוק והכתום שקלים לזיהוי. ל-18 בעזרת המצפן אני מגיע ליד אבל מחפש את התחנה בואדי הלא נכון (מסתבר שאני לא היחיד שעשה את הטעות הזאת). מזהה את שני השיחים בואדי ליד התחנה (למעשה איפה שחיפשתי את התחנה) ומתקן. 19 פשוטה דרך השביל (הטובעני) והסבכים שליד העץ הגדול, 20 קלה, ול-21 מתפתה כמעט לנקב תחנת עממי מרוב עייפות. מתרסק בסיום אחרי ניווט שאני מגדיר כמוצלח עבורי, וכגאולה אחרי שנה שעברה.

מסקנות מהניווט:
-חובה חובה חובה להיכנס לאט לשטח כל כך מבלבל. שנה שעברה התלהבתי וטעיתי, והשנה כמעט ולא היה טעויות (11 אחוז טעויות, 7:30 דקות של טעויות על 1:09).
-להתרכז יותר בחיפוש מעברים בסבך.
-יותר ביטחון עצמי לקראת תחנה (9, 15, 18).

פינת הלג:
לג 1-2 היה חידה לא ברורה כל כך, ומי שלא היה שנה שעברה לא יכל להסתמך מראש על דברים שהוא מכיר כפי שאני עשיתי. איך הייתם עושים? ספרו לי כאן: http://maps.worldofo.com/webroute/?id=711

——————————————————————————————————————————–

מצורפת תמונה מיום מיפוי שעשיתי לאחרונה:

איפה? כמה? למה? אני רק אגיד שהקנ"מ הוא 1:2500, ובקרוב עוד פרטים…

פוסט זה פורסם בקטגוריה 2013-2014. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על הזדמנות שנייה לגאולה – תחרות ארצית במאגרי מנשה צפון 25.1.14

  1. רוי הגיב:

    נמל תל אביב?

  2. dararo הגיב:

    מה נמל תל אביב?

  3. dararo הגיב:

    אה. לא 🙂

  4. פינגבאק: 9. – סיכום עונת הניווטים 2013 – 2014 | על ניווטים וניתוחי צירים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s