המרחק הכי קצר בין שתי נקודות (הוא בקו ישר?) – תחרות מקומית ביער אילנות 21.2.14

אחד המשפטים הכי ידועים בתלודות הניווט הוא שהדרך הכי קצרה בין שתי נקודות היא בקו ישר. בא הניווט ומוכיח אחרת. מספיק שיש לך גבעה בין שתי הנקודות וכבר אנשים לא בטוחים בעצמם. אפילו החזקים ביותר יתחילו לפקפק בעצמם ככל שהגבעה מתקרבת להיות הר. בניווט באילנות ניסיתי לבחון את העניין היות והיער יחסית שטוח, אך סבוך בחלק מהמקומות ואף קוצני.

image

מהזינוק לאחד כבר יש מכשול… אז כדאי לרוץ מהר, רץ בין השבילים כיוון שהכיוון של המטע ביציאה מצור משה אינה מאפשרת ריצה מהירה. מגיע בקלות, מתלהב ובדרך ל-2 הדרך הכי קצרה היא מעט בעייתית. צריך לעבור שני מתלולי עפר + קריאה לא מוצלחת שלי של המפה אני מוצא עצמי מסתובב מעט בסבך לפני שאני מחליט לצאת החוצה, להתאפס ולמצוא מחדש. ל-3 מנסה כמה שיותר בקו ישר אבל, עלייה, וגם קוצני מאוד. מגיע לאן שאני חושב אבל רואה שהתחנה מזרחית לי. מתקן ורץ לתחנה (לדעתי היא אינה מוקמה נכון כפי שמראה הג'יפיאס). ל-4 משתמש בשביל כדי להגיע לקו של התחנה ומגיע בדיוק ומפה אני ממשיך בידיעה כל הזמן איפה אני. 5 פשוטה, ל-6 מגיע מלמעלה בדיוק, ל-7 אין מה להתברבר וגם כך ל-8. עד כה ניווט מוצלח, ומתחיל את ההקפה בדרך ל-9. כל הזמן אני משתדל לרוץ מהר. השטח יחסית מאפשר כך ואני מנצל את זה ככל הניתן.

את התחנות המיוערות אני מכיר מהעבר ולכן אני יודע בדיוק איפה 9, איך להקיף את המבוך של 10, ושהסבך של 11 זה קקטוסים. ל-12 סוטה בטעות לשביל המרכזי, אבל מתקן מהר, ל-13 לוקח הימור ומקיף מסביב. רן שביב שרץ דרך הביצות היבשות ויצא אחרי מ-12, הגיע לפני.

הדרך ל-14 ארוכה, וזה דורש ממני כוח רצון של ברזל לא לעבור להליכה. האימונים משתלמים, אין ספק. 15 פשוטה ול-16 סוטה מהקו הישר עקב סבכים אבל ידעתי איפה אני נוחת ולכן התיקון קל. ל-17 חותך את הכול ולא רואה בעיניים (ממש ניסיתי לרדת מ-40 דקות), ועובר דרך פעילות של בתי ספר. ל18 דרך השטח החצי סבוך, ל-19 הולך על בטוח ורץ מהר יחסית על השבילים. לשם השוואה, רועי שיצא לפני מ-18 חתך בסבך והגעתי לפניו ל-19. ל-20 ירידה לפארק ומסיים בתחושה טובה.

מסקנות מהניווט:
-מותר להקיף על שבילים כשהשטח בלתי אפשרי.
-לא להתלהב ולקרוא מפה כראוי לאורך כל הניווט.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s