בעיות של דיוק – תחרות ארצית בטל-אל, לזכר תמיר מסד 22.3.14

אחד המשפטים ששומעים הרבה במהלך תחקור ניווט זה: "חשבתי שאני באזור של התחנה ולא מצאתי אותה". בניווט, צריך לנווט עד לתחנה ולא לקוות שנמצא אותה. הפעם מצאתי את עצמי יותר מדי סורק ומקווה לטוב.

image

זינטק היישר ליער הסבוך, ואני כבר עושה טעות אסטרטגית ראשונה. במקום שאצא מהמשולש אל הסינגל שמוביל לתחנה, אני חותך ביער ומוצא את עצמי שני קווי גובה מתחת לתחנה. מתקן בהתאם מזהה את המצוק אבל לא רואה את התחנה. מבין שצריך להתקרב למצוק ואז רואה אותה. ל-2 לוקח מצפן ומגיע בדיוק לתחנה (על הקו!) תוך כדי זיהוי השטחים השונים בדרך, וקפל הקרקע שליד התחנה. ל-3 תוקף מהשביל בשטח שסומן כמיוער, אך היה יותר פתוח. מצליח להגיע בדיוק לתחנה. ל-4 עוקב אחרי שורת האבנים עד לתחנה ול-5 סוטה מעט מזרחה אבל מצליח לתקן. האסטרטגיה ל-6 היא להגיע לעיקול בשביל ומשם לתקוף בהתאם, אבל אני לא מוצא את התחנה, ומגיע לשביל מעל. בתקיפה שנייה מהעץ המיוחד אני מגיע. ל-7 אין לי מושג מה אני עושה, אבל מצליח לזהות קצת מצוקים ולהגיע לתחנה.

ל-8 מחליט לרוץ על כמה שיותר שבילים (כי ידעתי שזה יעזור לי להרוויח זמן), ועובר במים. טעות אסטרטגית שנייה היא שאני מסתמך על עיקול בסינגל בין 8 ל-9. למה זה לא נכון? כי עיקול בסינגל יחסית קטן קשה לזיהוי. מוצא את עצמי מסתובב במעגלים עד שמגיע לשביל הגדול ומשם מגיע בדיוק. בדיעבד היה עדיף להגיע מההתחלה משם. ל-9 מנסה לתקוף מפינות היער, אבל שוב מוצא את עצמי במעגלים עד שמוצא את התחנה במקרה. שתי הטעויות האלה דחקו אותי משמעותית אחורה.

ל-10 רץ עד קצה הסינגל ומשם עם מצפן וזיהוי סוגי השטחים מגיע קרוב לתחנה, מבין שהגעתי לשטח החצי פתוח ומשם מתקן. ל-11 דרך הירוק ומגיע בדיוק.  ל-12 מחליט לרוץ על הקו (מאשר על השביל מסביב), ועובר דרך לא קלה לריצה דרך מטעי הזיתים אבל מזהה את השינוי בעצים ומוצא את התחנה בקלות. 13 קלה מהפיצול בשביל, 14 קצת מבלבלת אבל מהעיקול בשביל מגיע היישר לסלע. ל-15 מנסה לרוץ עד לשביל השני אבל משהו לא ממש תאם בין המפה לשטח. מגיע במקרה וממשיך הלאה. ל-16 מזהה הכול בדרך, בעיקר את סוגי היער ורואה את התחנה מרחוק. ל-17 מקיף בטעות על השביל כשאני מפספס את המעבר בגדר, וגם מחליט לרוץ בשטח, שמאט אותי בעלייה. עדיין תוקף מהצומת ומגיע בול. ל-18 מזהה הכול עד לשטח הפתוח שבו התחנה. משם ריצה בעלייה ל-19 ולסיום. מה יהיה עם הסיום הזה בעלייה?

מסקנות מהניווט:
-אולי התחנות היו מעט מוצנעות, אך הטעויות היו אך ורק בזכותי.
-כשיש ספק, אין ספק – עדיף נקודת תקיפה יותר ברורה בשטח כזה סבוך.
-לא לנווט על בערך בשטח עם המון מצוקים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה 2013-2014. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על בעיות של דיוק – תחרות ארצית בטל-אל, לזכר תמיר מסד 22.3.14

  1. פינגבאק: 9. – סיכום עונת הניווטים 2013 – 2014 | על ניווטים וניתוחי צירים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s