9. – סיכום עונת הניווטים 2013 – 2014

הנה, זה הרגע הזה בשנה בו נגמרה העונה באופן מוחלט, ואפשר לכמה רגעים להביט אחורה על העונה הכי משמעותית שהייתה לי עד עכשיו. התאמנתי, השתפרתי ועשיתי את כל מה שאני יכול כדי לסיים את העונה עם חיוך ולומר, "עשיתי את השינוי שהייתי צריך לעשות".

הכל התחיל בשיחת טלפון אחת, בה ביקשתי מקרן זיו לעזור לי להתאמן כמו שצריך על מנת להגיע להישגים בניווט. היא אמרה שזה לא יהיה קל, אך הסכימה ומשם, החיים שלי השתנו. כמובן שתהליך האימונים שלי התארך בזכות העובדה שתאריך הגיוס שלי נדחה עוד ועוד, ולכן התאפשר לי להתאמן עוד ועוד ועוד ועוד ולהגיע למצב בו אני, הבטטה שהייתי עד לפני שנה, רץ בין 60 (שבוע מנוחה), ל-80-90 ק"מ בשבוע רגיל, שאימון קבוע בשבוע היה לרוץ 21.1 ק"מ, מרחק שלא בא ברגל…

וככה, החלה לה עונת הניווטים, אחרי חודשיים של אימונים (יולי-אוגוסט), ודרך התחרויות הארציות (והמקומיות שהיוו שינוי משמעותי), היה ניתן לראות את השיפור שלי, כאשר אחד המדדים היו לעקוף את קרן (שמפציצה ארצית אחרי ארצית במסלול הבינוני +).

1. ציפורי – התחלנו בציפורי, שם הצלחתי בפעם הראשונה בניווט ביער לשמור על קצב סביר ולא מביש במהלך ניווט שלם, אמנם עם ניווט לא מושלם, אבל חיוך והרגשה מרוצה מהכושר שעולה. מקום 10 בסיום.

2. גבעת עוז – לפתע הכושר שמשתפר היווה מכשול. בניווט הזה עברתי כמה וכמה פעמים תחנה סתם כי רצתי מהר מדי ולמעשה למדתי את שיעור התאמת מהירות הריצה לניווט.

3. שמשית – שטח יותר פיזי ומעט יותר סבוך מציפורי שנמצאת מעבר לכביש זכור לי כאחד הניווטים הפחות מוצלחים השנה. לא הצלחתי לרוץ כמו שצריך וניווטתי כמה פעמים על בערך, וככה לא מנווטים… מקום 12 בסיום.

4. נאות קדומים – אליפות החורף יום 1. שטח סבוך ומעט תלול, אבל ניווט יחסית חלק במסלול לא מתחשב בקווי גובה, אך הכושר לא עדיין בשיא, ואני נשאר מאחור. מקום 11 בסיום היום.

5. דרך בורמה – אליפות החורף יום 2. שטח מאוד סבוך ומאוד תלול, לאחר שהפסדתי את הניווט שם בשנה שעברה, זכיתי בעצמי לטעום מהשטח שלא הפסיקו לדבר עליו שנה שעברה, ולא בהיבט חיובי. ניווט עצמו לא רע, אבל הרבה מעברים להליכה עקב סבך או קווי גובה רבים. מקום 9 בסיום.

6. רכס אוג הבורסקאים – תחרות בשטח קשה מאוד לניווט, הכול נראה אותו דבר, המפה מלאה בהרבה ירוק ואני? בכלל לא מרוכז. לא מדויק, ובאיזשהו שלב גם נגמרה המוטיבציה לרוץ. משהו שם לא הלך כמו שצריך, וביחד עם שמשית, שתי הארציות הלא טובות של העונה. מקום 11 בסיום.

7. פארק נחל באר שבע – מקומית בשטח מאוד קל לניווט הופך עבורי לניווט טמפו ולראשונה היה סיכוי לעקוף את קרן, שהפעם הצליחה לנצח אותי בכמה שניות. לראשונה, האימונים מוכיחים את עצמם כמשתלמים.

8. רכס התותחים – ניווט מידל מהנה בשטח פנטסטי! שמח לדעת שיכולת הניווט שלי לא נפגעה, ומצליח לסיים עם תוצאה מכובדת, במקום לא רע בכלל.

9. מאגרי מנשה צפון – אחרי הפיאסקו של שנה שעברה, אני מגיע במטרה לניווט חלק יותר ומוצלח יותר. בפועל, ניווט חלק מאוד, עם מעט מאוד טעויות והצלחה לשמור על קצב ריצה בחול הטובעני של המאגרים ובחום של אמצע ינואר (?!). מקום 6 בסיום.

10. רמת הנדיב + מעוז חיים – שני ניווטים אשר הוכיחו לי שהאימונים ממש משתלמים. ניווטים בקצב גבוה עם מעט מאוד הורדת מהירות. יש תמורה לאגרה.

11. יער המלאכים – אחרי ששנה שעברה סבלתי, השנה אני בא חזק ומוכן לריצה, וזה מוכיח את עצמו. בפעם הראשונה בעונה אני עוקף את קרן, ומגיע מקום רביעי בקטגוריה שלי. ניווט חלק, ביער פתוח ומצליח לרוץ את רוב העליות. חוזר הביתה שיכור משמחה. מקום 4 בסיום.

12. מרתון תל אביב – תחרות המטרה הראשונה בה באתי במטרה לקבוע שיא לעצמי ב-10,000 מטר, ועשיתי את זה בגדול. אחרי 8 חודשים של אימונים אני מסיים את המסלול ב- 47:40, ולא יודע איך לאכול את עצמי מרוב שמחה.

13. נווה שלום – ניווט ראשון בארץ הקודש עם SI, ניווט אחרון לפני גיוס, ניווט הכנה לאליפות הארץ, כל כך הרבה בניווט אחד… ניווט כיף ומצליח לרוץ מהר בשטח התלול, ולזהות הכול. ניווט חלק מאוד, מרוצה מאוד בסיום.

14. תעוז – אליפות ישראל, יום 1. אחרי שבמזל הצלחתי לצאת מהבקו"ם יום לפני (התגייסתי יום לפני אליפות ישראל), אני מגיע לתחרות במטרה לתת את כל מה שאני יכול. בפועל, ניווט קשוח בשטח מאוד לא נחמד לניווט, ואני קצת מתוסכל מזה שלא ממש הצלחתי לרוץ בסבכים, בשמש ובעליות. מקום 9 בסיום.

15. תל חדיד – אליפות ישראל, יום 2. סיפור שונה לגמרי מהיום שהיה לפני. 180 מעלות. ניווט מהיר בשטח מדהים לניווט, מעט מאוד טעויות, וקצב ריצה שבקושי יורד (רק כשסובבתי את הרגל…). אמנם את תחרות המטרה השנייה פיקששתי, אבל תל חדיד היה ניווט מעולה בשבילי, כך שאני כן יוצא מרוצה מאליפות ישראל. מקום 7 בסיום.

16. טל-אל – ארצית בשטח יחסית קל לניווט, על מפה חדשה, ועם זאת יותר מדי טעויות של "ליד…". לפחות כושר זה כבר לא בעיה. מקום 5 בסיום.

17. משואה – לראשונה, ניווט ממש ממש ארוך (11.6 ק"מ בפועל!), רץ כמו גיבור את רוב המסלול כמעט בלי טעויות, אבל תחנות הסיום היו גרועות מבחינתי ומרוב תסכול פספסתי את תחנה 100… פסול לראשונה בעונה.

18. פארק אשכול – שליחים. התחרות שלה באמת חיכיתי כל השנה, והשנה גם שובצתי בשלשה חזקה. ניווט חלק כמעט (מלבד תחנה אחת), וריצה בקצב הכי גבוה בערך שהיה לי השנה. כל כך מרוצה מהתחרות הזאת. מקום 7 בסיום.

19. אודם – תחרות ארצית אחרונה לעונה. לראשונה, אני מצליח לרוץ מהר בשטח הקשה לניווט הזה, ומצליח לסיים ניווט עם כמעט 0 טעויות. מבין שצריך לעבוד על ריצה בעליות. מקום 3 (!) בסיום.

20. קיסריה – ניווט נהדר בין החולות, מצליח לרוץ כמו שצריך בין הסבכים והכושר שאמנם מעט ירד עקב ירידת האימונים מאז הגיוס לא מאכזב. רץ רוב הניווט לבד ומסתמך על עצמי לגמרי בשטח הטכני והמבלבל הזה.

21. שמשית מזרח – ניווט יום הולדת!!! אמנם מבחינת הניווט לא היה חלק ולא רצתי כל כך טוב, אבל נהניתי מאוד ואין כמו לסגור עונה עם ניווטהולדת 🙂

לסיכום, ניתן לומר שהייתה לי את העונה הכי טובה עד כה, ואני מצפה ששנה הבאה יהיה עוד יותר טוב! תודה לכל מי שהיה חלק מהשנה המדהימה הזאת, שתמך, שעודד, ששאל, שנתן מילה טובה. לא הייתי מגיע לפה בלעדיכם. תודה.

ומה שנה הבאה? אז כפי ששמתם לב, אני בצבא, והזמן של הצטמצם משמעותית… לכן, החלטתי שמעתה אני אכתוב רק על ארציות, ואם יש מקומית משמעותית, אולי אזרוק עליה איזה מילה. חוץ מזה כבר מתוכננות כמה מטרות וכמה תחרויות מעניינות שנה הבאה… יש למה לחכות 🙂

נתראה שנה הבאה,
דניאל

10176204_10201592178240331_3452872906277230665_n

(צילום: דליה רביד)

פוסט זה פורסם בקטגוריה 2013-2014. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על 9. – סיכום עונת הניווטים 2013 – 2014

  1. רות נתיב הגיב:

    הי דניאל יקר. איזה סיכום מעורר השראה……הכרתי אותך בקורס מדריכים, אם אינני טועה בשלב הבטטה ויש לי לאומר לך שתי מילים – כל הכבוד!!!
    כבוד על הרצון לשנות, כבוד על החלטה להתאמן, כבוד על שפנית לבקש עזרה, כבוד על שהצבת יעדים, כבוד על ההתמדה, כבוד על הביצוע….והכי הרבה כבוד על כך שגם טרחת לתעד ולכתוב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s