לנווט בלונדון ולהישאר יבש – London City Race 21.9.14

הכול התחיל לפני כמה שנים, כשרק התוודעתי לכך שיש ניווט מחוץ למדינתנו הקטנטונת. אני זוכר את עצמי מסתכל בלוח השנה העולמי של הניווטים ופתאום קולט ניווט בלונדון. ישר התלהבתי ואז הבנתי שזה לא יקרה כל כך מהר. עם כל שנה שעברה תמיד בספטמבר נזכרתי בתחרות הזאת והשנה סוף סוף הייתה לי את ההזדמנות לנסוע לשם. גררתי איתי את אבא וביחד נסענו ל-4 ימים בלונדון.

המהדורה השביעית של תחרות הזאת התחילה השנה במקום שנקרא הברבקיאן, והכינוס היה בתוך בית הספר לבנות בלונדון. הזינוק מוקם במרחק 250 מטר משם, ולכן היווה מקום טוב לסיבובי חימום. בנוסף על כך מזג האוויר היה מדהים ואפשר ריצה בטוחה לאורך כל הדרך מבלי להיתקל במשטחים רטובים מדי.

לאחר החימום וקריאה של שינוי שטח ברגע האחרון (מדרגות ומעברים שנחסמו עקב עבודות), לקחתי מפה בזינוק ויצאתי למסלול ספרינט בסגנון ארוך (7 ק"מ אווירי).

המפה המלאה

הערה קטנה לגבי צבעי הציר: בדרך כלל צבע הציר מייצג את המהירות אך עקב שיבושי לווין תוך כדי ריצה, נאלצתי לבצע התאמות רבות לציר כדי שיהיה מייצג ולכן הפעם הצבע לא רלוונטי בחלק מהמקומות.

חלק ראשון – זינוק עד תחנה 7

חלק 1

התחנה הראשונה די פשוטה ודי מהר אני מבין שהחלטות מהירות הם הגורם המכריע לתוצאה טובה. אני מוכיח את זה לעצמי בתחנה ה-2, כאשר אני לא מזהה מהר דרך להגיע לשם ומבזבז זמן על ריצה איטית ברחוב המוביל עד שאני מחליט לעלות בגרם המדרגות ממזרח למוזיאון, ולרוץ במעברים ולהגיע מעל התחנה. רק ביציאה ממנה אני קולט את המעבר מהרחוב שבזכותו הייתי מגיע יותר מהר, ודרכו אני יוצא לכיוון תחנה 3. מזגזג טוב בין התחנות עד לתחנה, ומשם יוצא לכיוון הכיכר הגדולה ממערב לתחנה. ליד הכיכר בחורה צועקת לי: "זה הניווט של לונדון?" נענה בחיוב ומקבל צעקת בהצלחה 🙂

ירידה מהירה לכיוון 4 ואני מחליט להגיע ממזרח לתחנה. יורד במדרגות מהר כדי לנקב ויוצא לתחנה הבאה. גם ל-5 אני מגיע מהר ומזהה את כל הפניות ברחובות, משתדל שלא להיתקע באנשים' בעיקר כשאני עובר ליד קתדראלת סנט פול בדרך לתחנה 6 בלג הארוך הראשון במסלול. מפספס את הכניסה לגינה, חוזר אחורה ומגיע לתחנה. 7 לג הרבה יותר ממזרי ממה שהוא נראה. כל פעם חשבתי שאני מגיע לכניסה לתחנה אבל כל פעם נתקלתי בקיר אחר עד שסוף סוף הגעתי לתחנה.

זמן מצטבר: 16:51

חלק שני – תחנה 7 עד תחנה 16

חלק 2

ל-8 הדרך יחסית פשוטה. עובר את האזור עם הספסלים, נכנס במעבר וממשיך ישר עד שבחור מקומי צועק לי תוך כדי ריצה "זה עוד קצת ושמאלה". כפי שהבטיח, התחנה אכן שם, וכשאני מסתובב על מנת להיכנס באחד המעברים עוצר אותי אדם בוסט זוהר ואומר שהמעבר חסום עקב עבודות ויש להשתמש בבאים. ממשיך לבא ובטעות פונה לרחוב הלא נכון. בכביש הבא כמעט עשיתי את אותה טעות אך תיקנתי לרחוב הנכון (המסומן עם העצים והפסלים). כשאני מגיע לקצה הרחוב אני מבחין במעבר המתאים וממנו עד לתחנה זה קל.

ל-10 אני רץ עד לחצר עם הפסלים, פונה שמאלה למעבר המתאים אך עקב חוסר קריאה של תיאור התחנות אני מחפש את התחנה סביב העץ ולא מבין איפה התחנה אמורה להיות. מסתכל שוב במפה ומבין שהיא עוד קצת קדימה. ממשיך קדימה במעבר עד לרחוב, ורץ למעבר המתאים לתחנה 11. ל-12 מזגזג בין הרחובות ואף חותך תור של אנשים שחיכה להיכנס לכנסייה באזור. תחנות 13 ו-14 הם לגים ארוכים שדורשים זיגזגים בין הרחובות ותשומת לב למעברים הקטנים על מנת לחסוך סיבובים ארוכים מדי. בדיעבד, לתחנה 13 היה יכול להיות יותר מהר אם הייתי חוזר אחורה ורץ דרך הרחוב הראשי (מה שמשמש כקצה המפה בחלקה המזרחי), אך בכל זאת הצלחתי לרוץ יחסית מהר בציר שלי. להגיע לאזור של 15 זה פשוט, אך כיוון שלא ראיתי שום מעבר מהכיוון שלי לתחנה (מה שבדיעבד היה טעות, כיוון שיש מעבר באזור המסומן כאסור למעבר ממזרח לתחנה) נאלצתי לחתוך דרך המרכז קניות, להגיע לרחוב ממערב לתחנה ולעלות שוב במדרגות לתחנה. ל-16 אני בוחר נכון את המעברים, מגיע לגשר מעל הכביש ונכנס לאזור הברבקיאן, מגיע מהר לתחנה ולאחד האזורים היותר מסובכים שנתקלתי בהם בניווט עירוני.

זמן מצטבר: 38:01

חלק שלישי – מתחנה 16 עד לסיום

חלק 3

אני נשבע שתוך כדי ריצה לכיוון 17 עמדתי במשך חצי דקה לנסות ולהבין איך אני מגיע אליה. עם ניחוש מוצלח בחרתי במדרגות וכשזיהיתי את השיח עם שלושת המבנים הבנתי שאני במקום הנכון. משם הגברתי מהירות עד לתחנה. ל-18 האתגר עדיין נמשך, כי צריך לחזור לגובה הרחוב. מזהה את המעבר הנכון, מה גם שיש שלטים שכתוב אליהם "יציאה לקומת הרחוב". רץ בסיבובים בירידה לכיוון 18, ומגיע מהר לתחנה בין הילדים המשחקים בגן. ל-19 רץ בין הדוכנים, מגיע ובדרך ל-20 ילד צועק לי: "מה אתה צריך לעשות?", אולי חשב שהייתי במירוץ משימות… לא רחוק מן המציאות…

ל-21 הדרך יחסית פשוטה אבל ל-22 לא מצליח למצוא דרך מהר אז מחליט לצאת חזרה לרחוב שהוביל ל-21 ולהיכנס מתחת לבניין. בדיעבד אני רואה את הדרך הנכונה ומבין שהארכתי ממש, אבל לא מאוכזב כי עדיין רצתי מהר. ל-23 אני מתחיל לרוץ בכיוון התחנה אבל מבין שהתחנה נמצאת במפלס גבוה יותר מהרחוב ונתקע כשאני לא מצליח למצוא עלייה למעלה. לאחר עצירה, הסדרת נשימה ומבט נוסף במפה אני מוצא אותו, ובדיעבד רואה גם את המעבר המערבי שהיה הכי נכון לעבור בו. בעלייה למפלס אני קולט שהשעון עומד כרגע על 50 דק' ומבין שאני יכול לרדת את השעה במסלול. מגיע לתחנה לא לפני שאני נתקל בעוד מחסום בנייה ונאלץ לעשות עיקוף. את 24 אני מכיר מהדרך ל-17, ועושה עוד טעות אחרונה בבחירת ציר בדרך ל-25 כשאני לא נכנס למנהרה המתאימה ועושה עיקוף מיותר של כל הבניינים. אבל לא מאט גם במדרגות וגם בריצה ל-25 ולסיום, ועוצר את השעון על התוצאה של 58:22.

אני מסיים בתחושה מאוד טובה של ניווט בקצב מהיר מאוד (מעל 11 ק"מ בפחות משעה), אמנם עם טעויות של בחירות ציר, אך השטח מדהים וכיף כל כך לניווט, והבטחתי לעצמי שאני אחזור לפחות עוד פעם אחת לתחרות הזאת.

מסקנות מהניווט:
-האימונים מאוד משתלמים. בשבועות שקדמו לתחרות התאמנתי על ריצה למרחקים ארוכים ובסופו של דבר לא התעייפתי בכלל בזמן התחרות.
-לפעמים מהירות מפצה על מרחק ולא צריך להרגיש לגבי זה.

קצת קישורים: (אני רצתי במסלול מספר 3, גברים פתוח)
תוצאות מהתחרות
Route Gadget של כל המסלולים
תמונות שלי מהנסיעה (יתווסף כשיעלו)

פוסט זה פורסם בקטגוריה 2014-2015. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s